Havalandırma Kanalları İzmir

Havalandırma Kanalları Çeşitleri ve İşlevi

Hava kanalları;

flexible esnek havalandırma kanalları,

dikdörtgen kesitli hava kanalları,

dairesel kesitli hava kanalları,

prizmatik kesitli hava kanalları ve

poliüretandan imal havalandırma

olmak üzere işletmelerdeki hava ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla dekoratif olarak imal edilirken göze de hitap edebilmesi amacı ile kendi içerisinde bir kaç çeşide ayrılır.

Bu imalatların hepsinin asıl amacı aslına bakılır ise aynıdır. Ortamdaki kirli ve yoğunlaşmış havayı dışarı atıp, dışarıdan filtre edilen taze havayı ortama aktararak o ortamın yaşanılabilir hale getirmektir.
Bu uygulamalar yapılırken bazı işletmelerde asma tavan sistemi olduğundan,tavan arasından kara,dairesel,prizmatik ve poliüretandan imal olan esneklik özelliği olmayan havalandırma kanallarının montaj zorluğu göz önüne alınır ise bu tür asma tavan uygulamasının yapıldığı yerlerde flexible esnek havalandırma kanalları montaj açısından en doğru tercih olabilir.
Fakat,flexible hava kanalları çok uzun mesafelerdeki yoğunlaşmış yada taze havayı aktarması gereken durumlarda kanalın içinden geçen havanın direncini ciddi şekilde etkilemektedir.Bu durum ise,flexible hava kanallarının maximum uzunluğunu 200 cm olarak baz alınır ise bu sorunda ortadan kaldırılabilinir.
Dikdörtgen kesitli hava kanalları,dairesel kesitli hava kanallarıprizmatik kesitli hava kanalları ve poliüretandan imal havalandırma kanalları,flexible esnek hava kanallarındaki gibi kanalın içinden geçen havanın direncini ciddi manada etkilememektedir.

18 thoughts on “Havalandırma Kanalları İzmir”

  1. Plan, Proje ve Havalandırma Sistemleri. Güçlü Havalandırma sistemleri ve çözümleri konusunda Hilal havalandırma profesyonel çözümler sunmaktadır.

  2. havalandırma hizmeti 10 yıllık binamıza yapılabilir mı ne kadar sürer ve fiyatı ne kadara gelir

  3. havalandırma konusunda verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekür ederiz tüm yazılarınızı okumaya çalışıyorum baya güzel yazdığınız ve yararlı olduğunu düşünüyorum.

  4. işinde uzman ve izmir çevresinde bulabileceğiniz en iyi ekibe sahipler tüm işlerinde Allah yardımcıları olsun teşekkürler hilal havalandırma

  5. havalandırma hakkında aklımda kalan soru işaretlerini gideren kaliteli bir yazı

Comments are closed.