Havalandırma Sistemleri İzmir

NEDEN HAVALANDIRMA

Nem bulunduğunuz ve/veya çalıştığınız ortama yerleşmişse artık ferahlıktan söz edilemez. Rutubet kokusu sadece can sıkmaz, beraberinde küf sporları etrafınızda bulunacağından sağlığınızı da tehdit edecektir. Nem, döşemelerin, mobilyaların, iş makinalarının ve her türlü maddenin yıpranmasına ve telafisi pahalı olan zararlara neden olmaktadır.

Buna önlem olarak iyi bir havalandırma ve ısıtma sistemi daima iyileşmeye katkıda bulunacaktır. Kışın bulunduğunuz ortamda elbette pencereleri açıp ortamı havalandırıyorsunuzdur. Fakat bu sırada elde edilmiş ısının büyük bir bölümünü de kaybediyorsunuzdur.

 

Bina yapılarının gittikçe daha sık olması veya binaların yenilenmesi nedeniyle pencere pervazları ve çeşitli boşluklar nedeniyle oluşan otomatik havalandırma yok olmakta. Yeterli bir temiz hava akışını sağlayabilmek için artık farklı yollar aranmalı. Pencere açmak kısmen ya da tamamen unutulduğunda bu, çok ciddi problemlere yol açar. Bu yüzden binayı ve sakinlerini korumak amacıyla havalandırma sistemlerinin kullanımı gittikçe artmakta. Havalandırma sistemleri genellikle dışarıya sıcak hava verir, özellikle eski yapılara ısı kazanımlı bir havalandırma yapmak büyük maliyetlerle mümkündür.

Kısaca Neden Havalandırma? dediğinizde size net olarak verebileceğimiz yanıtlar şunlardır:

* Ortamdaki havanın oksijen içeriğinin azalmasını önler
* Ortamdaki havanın içerisindeki karbondioksit gazı, vücut kokuları, sigara dumanı, nem içeriğinin yükselişini önlemek
* Ortamda bulunan makinalardan insanlardan ve aydınlatmalardan kaynaklı ısı kazancını dışarı atmak
* Ortamda bulunan makinelerden, pişirmeden ve insanlardan kaynaklı nem yükselişini engellemek
* Toz ve zehirli gazları ortamdan uzaklaştırmak
* Zararlı mikro organizma ve bakterilerin çoğalmasını engellemek.
İşte yukarıda saydığımız nedenler havalandırma gerekliliği konusunda sizleri aydınlatacaktır.

Havalandırma ,çevre ve doğa kirlenmesiyle ile direkt bağlantısı olan bir sistem değildir.
İyi bir havalandırmacı ,Deneyimli ve profesyonel ekipleri ile tesisatlarınızı,Havaladırma sistemlerinizin bakım onarım ve yerinde servis hizmeti veren kişilere denir.
Havalandırma sistemleri ,fan, endüstriyel havalandırma sistemleri imalatını ve Her türlü bakım onarım tadilat işleri yapaktayız.
Havalandırma hesabı :Alt Havalandırma Hesabı:
Aa= 540 + (Qbr – 60) x 4.5 (cm2) net alan
Üst Havalandırma Hesabı:
Aü =Aa/2 (cm2) net alan,
Formülde;Qbr= Brülör kapasitesi (kW)
Net alan, havalandırma menfez kanatları arası kalan alanların toplamıdır.
Kullanılacak havalandırma menfezlerinin boyutları net alanın 1,5 ile çarpımıyla hesaplanır.

50 thoughts on “Havalandırma Sistemleri İzmir”

 1. Havalandırma sistemleri yaptırmak pek çok iş yeri için zorunludur. Zorunlu olmasa bile havalandırma sistemleri kullanmak gereklidir.
  Güzel bir yazı.Teşekkür ederim.

 2. Binalarda havalandirma olmasi hem insan ömrünü hem de binanın ömrünü artırır

 3. İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır bunu için havalandırma çok önemli

 4. havalandırma sistemlerinde gerçekten profesyonelliğiyle adından söz ettiren firma

 5. İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır bunu için havalandırma çok önemli

 6. ortam hava ve nem miktarı ile içinde bulunan insanların sağlıklı yaşamını doğrudan etkileyen en önemli etken havalandırmadır

 7. Havalandırma sistemleri çok önemlidir. Hotel ve hastanelerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bilgi için teşekkürler.

 8. Hilal Havalandırma Sistemeri İzmirde her geçen gün kendini geliştirerek ilerleyen bir firma. İzmir Havalandırma Firmaları arasında müşteri memnuniyetine önem veriyor ve işini hakkıyla yapmak için çalışıyor. Sektörün en iyi firmalarından biri olduğunu düşünüyorum. Başarılarınızın artarak devam etmesini dilerim.
  https://www.altekendustri.com

 9. gerçekten paylaşımlarınızı dikkatle takip ediyorum ve çok değerli bilgilerr veriyorsunuz

 10. gerçekten güzel paylaşım olmuş, işini eğliyle yapanlardan hizmet almak önemli

 11. bu sistemler hava ve ortam içerisinde bulunan zararlı mikro organizmalar ile bakterilerin çoğalmasını önler.

 12. Havalandırma ,çevre ve doğa kirlenmesiyle ile direkt bağlantısı olan bir sistem değildir.
  İyi bir havalandırmacı ,Deneyimli ve profesyonel ekipleri ile tesisatlarınızı,Havaladırma sistemlerinizin bakım onarım ve yerinde servis hizmeti veren kişilere denir.

  güzel birnoktaya basmışsınız bence insanlarımızın artık servis hizmet kulanması gerek

 13. Havalandırma sistemleri bir ihtiyaçtır.İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır.Güzel bir paylaşım.Teşekkür ederim.

 14. İnsan yaşamında önemli bir yer tutan temiz ve sağlıklı hava gereksinimi her geçen gün artmaktadır bunu için havalandırma çok öneml

 15. Büyük ve önemli bir ihtiyaç O yüzden işini bilen, ehli firmaları tercih etmek gerekiyor. Bu anlamda memnun kaldığımızı belirtmek isteriz.

 16. Hilal Havalandırma işini doğru bilimin ışığında yapan gerçekten çok iyi bir firma , genelde bu tür firmalara bakıldığında hemen hemen çoğu, sadece ne iş yaptığından ya çok kısa bilgi vermekte ya da hiç bilgi olmamaktadır, ne zaman bu hilal havalandırma sitesine uğrasam kendimi google ansiklopedisinde bulmuş gibi hissediyorum, daha fazla yazmak isterdim vaktimin azlığı nedeni ile şimdilik bu kadar , başarılarınızn devamını dilerim hilal havalandırma.

 17. Hilal Havalandırma işini doğru bilimin ışığında yapan gerçekten çok iyi bir firma , genelde bu tür firmalara bakıldığında hemen hemen çoğu, sadece ne iş yaptığından ya çok kısa bilgi vermekte ya da hiç bilgi olmamaktadır, ne zaman bu hilal havalandırma sitesine uğrasam kendimi google ansiklopedisinde bulmuş gibi hissediyorum, daha fazla yazmak isterdim vaktimin azlığı nedeni ile şimdilik bu kadar , başarılarınızın devamını dilerim hilal havalandırma.

 18. Havalandırma bir yapı için çok önemlidir. Bir binanın temel taşlarından biridir diyebiliriz. Güzel yazı olmuş teşekkürler..

 19. İlginiz ve gayretleriniz için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. …Teknik ekibinize ,göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederim. …Harika hizmet verdiniz.. http://www.oyundelisi.xyz/

Comments are closed.