Konumlarına Göre Davlumbaz Çeşitleri

Konumlarına göre davlumbazları ise dörde ayırabiliriz:
Duvar tipi, ada tipi, yakın tip ve kaş tipi.

Duvar Tipi Davlumbaz

En yaygın kullanılan davlumbaz duvar tipidir. Bir kenarı duvara yapışık olan bu davlumbazlarda egzoz kabiliyeti oldukça yüksektir. Davlumbazın diğer iki kenarı da kapatılarak verimi daha da arttırılabilir.

 

 

 

 

Ada Tipi Davlumbaz

Diğer bir davlumbaz tipi ada davlumbazlarıdır. Bu davlumbazlar orta tip diye de adlandırılırlar ve dört tarafları açıktır. Filtreleri orta bölüme yerleştirilmiştir. Dört tarafı açık pişirmenin olduğu genelde büyük grupların üzerinde bulunurlar.

 

 

Yakın tip Davlumbaz

Yakın tip davlumbazlar yoğun ısı ve duman çıkışı bulunan ızgara işlemlerinin olduğu yerlerde kullanılmaktadırlar. Davlumbaz pişirmenin olduğu yere yakın konumlandırılır ve pişirme işlemi sırasında oluşan duman hızlı bir şekilde davlumbaza doğru çekilir.

 

 

 

Kaş Tipi Davlumbaz

Son davlumbaz kaş tipi davlumbazdır. Genelde fırın ve benzeri pişiricilerin üzerinde kullanılır. Davlumbaz fırın kapağının hemen üzerine yerleştirilir
.

 

 

 

 

18 thoughts on “Konumlarına Göre Davlumbaz Çeşitleri”

  1. gerçekten önemli bilgilendirmeniz için teşekür ederiz davlumbaz çeşitleri konusunda daha önceki yazılarınızıda okumuştum.

  2. davlumbaz çeşitlerini anlatan bu yazınızı zevkle ve ilgi ile okudum. güzel bilgiler olmus gerçekten. her şeyin modernleştiği günümüz hayatında modern ürünler sunmanız çok güzel.

  3. davlumbaz çeşitlerini anlatan bu yazınızı zevkle ve ilgi ile okudum. güzel bilgiler olmus gerçekten. her şeyin modernleştiği günümüz hayatında modern ürünler sunmanız çok güzel.

  4. gerçekten önemli bilgilendirmeniz için teşekür ederiz davlumbaz çeşitleri konusunda daha önceki yazılarınızıda okumuştum.

  5. Mutfak havalandırması ve davlumbaz her evde olması lazım.Sağlık açısından bir ihtiyaçtır.Bilgilendirici bir yazı olmuş.Teşekkür ederim.

  6. Her mutfağın olmazsa olmaz parçası davlumbaz tabii bunlar sanayi işi dediğimiz türden de olsa, eksikliğini yaşamayalım.

Comments are closed.